Ana Sayfa Güncel Haberler ANKARA SPORDA AYAĞA KALKMALI

ANKARA SPORDA AYAĞA KALKMALI

-

Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası(ASMMMO) Başkanı Ali Şahin başta futbol olmak üzere birçok spor dalında müsabaka sezonlarının başlamasına kısa bir süre kala Ankara sporu üzerine açıklamalarda bulundu.

Ankara’nın önde gelen meslek örgütlerinden olan Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası(ASMMMO) sezon başlangıcı Ankara sporu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ankara’nın sanat, edebiyat, kültür, tarih, turizm ve ekonomi gibi alanlarda istenilen seviyede olmadığını; aynı olumsuz tablonun Ankara’nın sporu için de geçerli olduğunu ifade edenASMMMO BaşkanıŞahin, “hep birlikte Ankara’yı ayağa kaldırmalıyız, bu şehrin atanmışları ve seçilmişleri bu şehre karşı sorumluluğunu bilmelidir” dedi.

ASMMO

SPORDA MARKALAŞAMADIK

ASMMMO Başkanı Ali Şahin Ankara’nın spor kulüplerinin markalaşamadığını bundan ötürü ciddi bir potansiyelden ve ekonomik atılımdan mahrum kaldığını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Avrupa ülkelerinde spor kulüpleri sponsorlardan büyük gelirler elde ediyor. Ülkemizde bu konuda maalesef profesyonel hareket edemiyoruz. Spor kulüplerimizin taraftar potansiyelleri bırakın yabancı sponsor şirketleri ulusal bazda dahi büyük sponsorluklar kazandırmıyor.

Bir Barcelona bir Juventus gibi büyük sponsorluklar alamayabiliriz ama orta ölçekli yabancı şirketlerden dahi sponsorluk gelirleri elde edemememiz yarattığımız spor markaları adına sorgulanması gerekiyor. Türkiye’de yüzlerce yabancı şirket faaliyet gösterirken başta Ankara Spor Kulüpleri olmak üzere Anadolu spor kulüplerimizin bu konudaki yetersizliği gelecek adına kaygı vericidir.

Üç büyükler dahi ekonomik bunalım içindeyken kısıtlı ekonomik imkânı olan Anadolu Takımlarımız bu zor şartlarda ne yapacak endişeyle takip ediyoruz. Geçmişte büyük başarılara imza atan birçok takımımız bugün ekonomik sorunlardan ötürü ya kapandı ya can çekişiyor.

Ankara Olarak Ankaragücü’yle Sevindik Gençlerle Üzüldük

Kendisinin Gençlerbirliği taraftarı olduğunu belirten Şahin şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin iki güzide kulübü olan Ankaragücü ve Gençlerbirliği bugün maddi-manevi istenilen yerde değilse bir sorun var demektir.

Ankaragücü Süper Lige yükselirken Gençlerbirliği küme düştü. Sevinci ve hüznü beraber yaşadık. Yeni sezon öncesi acaba takımlarımız mevcut yerini korur mu, süper lige çıkar mıyız gibi konuları konuşmamız bile Başkent Ankara için hayal kırıklığıdır. Bir ilçe takımı olan Akhisar Belediye Spor finallerde Fenerbahçe ve Galatasaray gibi devleri yenerek kupalar kazanırken bizlerin takımlarımız için endişe duyması bir soru işaretidir.

Ankara’mızın spor insanları, iş adamları, siyasileri, sivil toplum önderleri ve halkı umarım tek vücut olur ve bundan sonrası için başarı odaklı bir spor yönetimi oluştururlar. Ankara’mızın tüm spor kulüplerine yeni sezon öncesinde başarılar diliyorum.

Ali Baran Fayık
Ali Baran Fayıkhttps://sonsoz.com.tr
Üniversite idealim olan bölüm için Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandım ve mezun oldum. Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. sınıf Öğrencisiyim., Sonsöz gazetesinde yazdığım yazılarla ve haberler ile karşınızdayım.

Bu Haberler Kaçmaz!

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

Game of Thrones hayranları büyük bir siber riskle karşı karşıya

Yeni açıklanan rakamlara göre, Game of Thrones’un birinci bölümü ilk 24 saat içinde yasa dışı yollarla 55 milyon kez izlendi.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.