19 Mayıs iki numaralı sentetik çim sahada Lig’in bitimine bir hafta kala yaptığı maçta, Mülkiye spora 4-5 yenilmesiyle 1 amatör Lig’den 2’ inci amatör kümeye düştü.

9 golün atıldığı karşılaşmada 15 dakikada Alihan ve 20 dk. Umut Acar’ın kendi kalesine attığı golle ilk yarıyı 2-0 yenik kapattı.

İkinci yarıya hızlı başlayan ve ilk yarıda kendi kalesine gol atan Umut Acar, bu defa rakip takıma 62 dakikada golü atarak rakip takımın fillerini havalandırmasıyla skor 2-1 oldu.

Atılan golle Rahat nefes alan Mor-Beyazlılar, 65 dk.’ da Önder Doğan’ın, attığı golle eşitliği sağlamasıyla durum 2-2 oldu.

2 farklı yenik durumdan attıkları gollerle 2-2’lik eşitliği sağlayan Ankara Rize Gençlik, 69 dakikada Mülkiye sporlu M. Alptuğ’un, attığı gole engel olamayınca tekrar bir farkla yenik duruma düştü(3-2).

Atılan gollerden sonra, yenik duruma düşen A.R Gençlik 81 dk. Can Murat ve 87’ de Kadirin attığı golle 4-3 galibiyeti yakaladı. Anca karşılaşmada gol düellosu bitmedi ve 90’da Çağrı ve 90 + 3’te Alihan’ın attıkları gollere engel olamayınca yediği iki golle skor 5-4 Mülkiye’nin lehine sonuçlanması üzerine ve akıl almaz elde ettiği fırsatı iyi değerlendirememesinin yanı sıra 1’ inci amatör kümeden de düşmekten kurtulamadı.