Siyasi gelişmeler, terör, ekonomi ve referandum derken önemli gelişmeleri de göz ardı etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Ankara’da son yıllarda çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Birçok özel sanat galerisi açıldı. Ressamlar, heykeltıraşlar buralarda eserlerini sergiliyorlar ki Ankaralılar da büyük ilgi gösteriyorlar.

Büyükşehir Belediyesinin Kızılay’daki kültür ve sanat galerisi, Çankaya Belediyesinin Çağdaş sanatlar galerisi, Yenimahalle Belediyesinin Nazım Hikmet Kültür Merkezi yılın her günü neredeyse tam dolu.
Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinlikleriyle dolu yeni bir aya daha başladı.
Ressam Devrim Erbil’in “Şiirsel Soyutlamalarla İstanbul” sergisine ev sahipliği yapan Çankaya Belediyesi, yazar Sabahattin Ali’nin 110. Doğum günü kutlamasından sanatçı Emre Kınay’ın yönettiği ve oynadığı “İki Bekar” adlı tiyatro oyununa kadar pek çok etkinliği sanatseverlerle buluşturacak.

SİNCAN KÜLTÜR SANATA DOYACAK

Sincan da kültür ve sanata önem veren belediyelerin başında geliyor.
Seminerden tiyatroya, konferanstan atölye çalışmalarına kadar dolu bir program, Sincanlıların beğenisine ücretsiz olarak sunulacak.
Sincan Belediyesi, Şubat ayı etkinlik programı ile de dikkat çekiyor.
Temelli, Yenikent ve Fatih ek hizmet binaları ile konaklarda düzenlenecek faaliyetler bu ay da dopdolu…
Tüm halkı etkinliklere davet eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Sosyal ve kültürel faaliyetleri vatandaşımızla buluşturmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” diyor.

ALTINDAĞLI KADINLAR DRAMA İLE GELİŞİM SAĞLADI

Kadınların gelişimine büyük destek olan Altındağ Belediyesi, bu kapsamdaki çalışmaları ile beğeni topluyor.
Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyeleri, drama yöntemiyle kişisel gelişim eğitimi aldı.
Pozitif yönde değişim gerçekleşti
Altındağlı kadınlar, bu eğitimde keyifli dakikalar da yaşadı. Kulaktan kulağa oyunu eğitimin önemli bir parçası oldu. Bu oyunda belirlenen obje el ve kol hareketleriyle anlatılmaya çalışıldı. Eğitimin bu aşaması beden dilini kullanmayı, grup halinde çalışmayı, yaratıcılığı ve özgüveni destekledi.
Kültür ve Sanat kuşku yok ki gelecek nesillere bırakacağımız en önemli hazinemizdir. Biz de Sonsöz olarak sayfalarımızda belediyelerimizin ve özel sanat galerilerinin faaliyetlerine bu açıdan geniş yer veriyoruz.

FACEBOOK YORUMLARI