Bu yıl 11 nci kez düzenlenen 2017 yılının ilk kitap fuarı sona erdi. Eylül Fuarcılık Organizasyonu ile gerçekleştirilen ve 10 gün boyunca Ankara Ticaret Odası Congresium’da gerçekleştirilen fuarda ünlü isimler yer aldı. Ayrıca 450 etkinlik gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en büyük yayınevlerinin büyük indirimlerle kitaplarını sergilediği kitap fuarında adeta ziyaretçi rekoru kırıldı. Kitap Fuarları Proje Koordinatörü Metin Karausta Ankara halkının fuara gösterdikleri ilgiden çok mutlu olduklarını gelecek için kendilerini umutlandırdığını belirtti.

Edebiyatın ünlü ismi Ahmet Ümit’in bu yıl ki onur yazarı olduğu fuar’da Yılmaz Özdil, İlker Başbuğ, Ahmet Şimşirgil, Emrah Serbes, İsmail Saymaz, Ataol Behramoğlu, Saygı Öztürk, Enver Aysever, Büşra Yılmaz, Hasan Ali Toptaş, Sinan Meydan, Muzaffer İzgü, Osman Pamukoğlu, Nermin Şakracı , Şengül Hablemitoğlu ve Murathan Mungan gibi ünlüler de imza etkinliğinde bulundu.
Ankara Kitap Fuarı’nın son gününde ise eski Başbakanlardan Bülent Ecevitin eşi Rahşan Ecevit’de eşinin kitaplarını imzalayarak fuara destek verdi.