Gece başlayan kar yağışı  adeta Başkent Ankara’yı teslim aldı. İşine gitmek isteyen sürücüler ve yayalar  sokak ve caddelerin tamamen karla kaplanması nedeniyle  zor anlar yaşadı. Hayat adeta felç oldu

 

Ankara’da kar yağışı ara sokakların tamamen kapanmasına neden oldu. Kar yağışı nedeniyle birçok vatandaş iş yerine gitmek için toplu taşıma araçlarını tercih etti. Belediye ekiplerinin ana caddelere öncelik vermesi nedeniyle ara sokaklarda araçlar ve yayalar zor anlar yaşadı. Araçlar özellikle yokuşlardan zorlukla inebildi. Yayalar ise düşmemek için büyük gayret sarf etti.

709 ARAÇLA MÜCADELE

Bu arada Ankara’da gece başlayan yoğun kar yağışına karşı 110 bulvar ve 5 bini aşkın caddede trafiği açık tutmak için çalışan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 709 araç ve 2 bin 500 personel ile “karla” mücadele ediyor.

ANKARA’DA EĞİTİME BİR GÜN ARA

Öte yandan Ankara’daki yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.
Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 21.01.2016 Perşembe günü  Milli Eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile bağlı kurumlarda eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir” denildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personeller de idari izinli sayılacak.