2016 Rio Olimpiyat Oyunları Bayanlar Avrupa Voleybol Kıta Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak Ankara, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Genel Merkezi’nde Avrupa ülkelerine tanıtılacak.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları Bayanlar Avrupa Voleybol Kıta Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak Ankara, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Genel Merkezi’nde Avrupa ülkelerine tanıtılacak. CEV’in Lüksemburg’daki merkezinde yarın yapılacak toplantıda, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil ve beraberindeki heyet, Avrupa ülkelerine, hem Ankara’yı hem de organizasyonu anlatan sunum gerçekleştirecek. TVF Başkanı Mutlugil, yaptığı açıklamada, ocak ayında yapılacak elemelerle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Elemelerin ev sahipliğini aldığımız günden bu yana aralıksız çalışıyoruz. 4-9 Ocak tarihlerinde, Ankara’da Avrupa’nın en iyi ulusal takımlarını ağırlayacağız. 2016 Rio Olimpiyatları’na giden yol Ankara’dan geçecek” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin yanı sıra 7 Avrupa ülkesinin sporcularını misafir etmekten mutluluk duyacaklarını anlatan Mutlugil, “8 takım kıyasıya mücadele edecek ve sadece birinci olan takım, doğrudan Rio biletini kazanacak. 5 gün boyunca Başkent Voleybol Salonu’nda büyük bir voleybol festivali sergilenecek. Tüm voleybolseverleri, Rio’ya giden bu yolda, Ankara’da milli takımımızın yanında olmaya davet ediyoruz” diye konuştu. Elemeler Ankara’da 4-9 Ocak tarihlerinde düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde Türkiye, A Grubu’nda Hollanda, Hırvatistan ve Almanya ile mücadele edecek. B Grubu’nda ise Polonya, Rusya, İtalya ve Belçika yer alacak.