Özel toplu taşım araçları (midibüs) esnafı da Ankara Bulvarı’nın kapatılmasına neden olan tmmob’a bağlı odalara tepkilerini ankara yollarında sloganlar eşliğinde tur atarak gösterdiler

Ankara Bulvarı’nın kapatılması kararına tepkiler sürüyor. Özel Toplu Taşım Araçları (midibüs) esnafı da Ankara Bulvarı’nın kapatılmasına neden olan Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası, Ziraat Mühendisleri Odası ve Çevre Mühendisleri Odası Ankara şubelerine tepkilerini sloganlar eşliğinde Ankara turu atarak gösterdiler.
Başkentli sürücüler başta olmak üzere çeşitli oda ve sivil toplum kuruluşları tarafından tepkiyle karşılanan Ankara Bulvarı’nın kapatılması kararına bir tepki de Özel Toplu Taşım Araçları esnafından geldi. Yolları en çok kullanan şoför esnafı tepkisini yine yollarda verdi.
Ankara turu atan ve kısa bir süre yolu da kapatan midibüs esnafı, kornalar çalarak yolda yığılan araçları göstererek “Yolu 5 dakika kapatınca ne hale geldiğini görün işte” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
“Ankara halkına bu zulüm yapılamaz”, “Yol kapatılmaz, yol açılır” gibi pankart ve sloganlar eşliğinde söz konusu odalara tepki gösteren esnaf, Başkent yollarında bir süre tur atarak, Ankara Bulvarı’nın kapatılmasının ardından yaşanacak trafik sıkıntısına dikkat çektiler.