Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da düzenlenen 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), yapımını sürdürdüğü ve dünyanın en önemli tema parkları arasına girecek olan ANKAPARK’ı tanıtıyor.

Dünyanın dört bir tarafından ülke ve şehirlerin katıldığı, bölgelerin turistik ve tarihi değerlerinin tanıtılarak yapılan çalışmalarının anlatıldığı fuarda; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nın yanı sıra Kalkınma Ajansı, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile Beypazarı, Kızılcahamam, Kalecik, Keçiören, Altındağ, Nallıhan, Evren, Şereflikoçhisar ve Haymana ilçe belediyeleri de yer alıyor.

ANKAPARK, EMITT Fuarı’nda
ANKAPARK, EMITT Fuarı’nda

BAKAN AVCI VE BM TURİZM ÖRGÜTÜ GENEL SEKRETERİ, ANKARA STANDI’NDA

ANKAPARK’ın dev maketinin yer aldığı Ankara standı, ilk günde ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb D. Rifai ve İstanbul Valisi Vasip Şahin de Ankara standını gezenler arasında yer aldı.

Ankara standını ziyaret edenlere, Ankara tanıtım broşürleri, İngilizce, Rusça, Arapça hazırlanmış tanıtım kitapları, turizm haritası gibi hediyeler veriliyor.