Çankaya Belediyesi’nde staj yapan Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği (AIESEC – Ankara) öğrencileri, Anıtkabir’i ziyaret etti.Bir kısmı Çankaya Belediyesi olmak üzere, başkentteki çeşitli kamu kurumlarında staj yapan Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği (AIESEC – Ankara) öğrencileri, bugün başkenti gezdi.
Şehir turuna Anıtkabir’den başlayan gençler, düzenlenen törenle mozoleye çelenk bıraktı; AIESEC Ankara 2015 – 2016 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Seldüz de grup adına Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.
DÜNYANIN EN BÜYÜK ÖĞRENCİ BİRLİKLERİNDEN
Portekiz’den Çek Cumhuriyeti’ne, Çin’den Ukrayna’ya, Tayvan’dan Brezilya’ya dünyanın dört bir yanından Ankara’ya gelen 68 genç, üniversitede eğitim gördükleri alanlar başta olmak üzere altı hafta boyunca kamu kurumlarında staj görecekler.
Farklı deneyimler edinmek ve farklı kültürleri tanımak için 1948 yılında Avrupalı gençler tarafından kurulan AIESEC (Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği) aracılığı ile Ankara’ya gelen öğrencilerden altısı, stajlarını Çankaya Belediyesi’nde yapıyor.
KARİYERİM İÇİN İYİ BİR FIRSAT
AIESEC aracılığıyla Ankara’ya gelen ve stajını Çankaya Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde yapan Alessandro Faretra (24), üç hafta önce başladığı stajın tahmininden çok daha verimli geçtiğini belirterek “Milano Üniversitesi’nde Ekonomi ve Yönetim Bölümü’nde okuyorum.