Android işletim sisteminin yeni sürümü olan Android N’nin N’si herkes tarafından merak konusuydu. N harfi için bir çok teori üretilmişti ve N ile başlayan çok sayıda yiyecek N harfi için öneriliyordu. Google‘ın Twitter hesabından yaptığı duyuruya göre Android N’nin tam adı “Android Nougat olarak belirlendi.

Android-N
Android N’nin tam adı herkes tarafından merak ediliyordu.

Google bugüne kadar sır gibi sakladığı yeni Android N sürümünün adını kullanıcılarıyla paylaşarak bir çok kişinin merakını giderdi. Yeni sürümle birlikte kullanıcılar için bir çok yeni özellik de eklenmiş durumda. Henüz beta sürümünde olan ve gelişim süreci henüz tamamlanmayan Android Nougat‘ın yeni özellikleri arasında; uygulamalar arası hızlı geçiş, ekranı bölebilme, Doze 2.0 ve yeni görünüme sahip hızlı ayar çubuğu yer almakta.

Sosyal medyadaki söylentilere göre Android Nougat ile birlikte yeni Android sürümlerine ilk olarak kavuşan Nexus modelinin HTC tarafından üretileceği ve adının da HTC Marlin olacağı söz konusu.

nexus-5x-no-logo
HTC Marlin için olası konsept çizimler sosyal medyada hızla yayılıyor.

Hatta telefonun teknik detayları bile söylentiler arasında geçiyor. Söylentilere göre telefon, 12 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamera, 4 GB RAM, 3450 mAh batarya ve dört çekirdekli işlemciye sahip olacak.