2016 RIO OLIMPIYAT OYUNLARI'NA HAZIRLANAN TURKIYE OKCULUK MILLI TAKIMI, ANTALYA'DA 100. YIL TESISLERI'NDE CALISMALARINI SURDURUYOR. RIO'YA METE GAZOZ VE YASEMIN ECEM ANAGOZ (FOTODAKILER) GITMEYI GARANTILEDI.(FOTO:TOLGA YILDIRIM/ANTALYA-DHA)

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanarak Türkiye okçuluk sporu tarihinde olimpiyata gidecek en genç sporcu unvanının sahibi 18 yaşındaki Yasemin Ecem Anagöz, “Hedefim olimpiyatta madalya kazanmak. Şu an hedefime doğru gidiyorum” dedi.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na hazırlanan Türkiye Okçuluk Milli takımı, Antalya’da 100’üncü Yıl Tesisleri’nde çalışmalarını sürdürüyor. Rio’ya Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz gitmeyi garantilerken, takım kotası kazanabilmek için 12 Haziran’da Antalya’da yapılacak Dünya Kupası 3’üncü Ayak yarışmaları son şans. Yarışmada, milli takım erkekler ve bayanlarda olimpiyat kotası kazanmak için mücadele edecek. Okçuluk Milli Takım Antrenörü Göktuğ Ergin, olimpiyat oyunlarına hazırlık kapsamında çalışmalarının devam ettiğini ve gelecek hafta dünya kupası yarışında kota için mücadele edeceklerini söyledi.