Ben hep ana ile devleti eş tutmuşumdur. Bazı ülkelerde devlet baba diye geçer bu söylediklerim.

 

Ana sevgisi o kadar yücedir ki, aşklar biter, sevgililer unutur geçer. Ancak Ana sevgisi öyle değildir. Yaşamın her kesitinde, iyi günde kötü günde hep o yanı başındadır. Ağlarsam, anam ağlar, gerisi yalan ağlar. Bu sözü bugünler de yine yaşadım.
Devlet’te o topraklarda yaşayan insanlar için ana gibi bir kapıdır.
Bu özelliklerde bir devlet olursa, o devlete bir şey olmaz.
İŞTE YENİKAPI TÜRKİYE’NİN GERÇEĞİ
Televizyonda Yenikapı’da tüm Türkiye’nin tek vücut olduğu bir tabloyu görmek gerçekten Türkiye’de yaşayan herkesin yıllar arzuladığı tabloyu oluşturdu. Onun için 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki Fethullah Gülen ve örgütünden Allah razı olsun diyeceği geliyor insanın.
Türkiye bu 15 Temmuz da Türk demokrasisine ve Cumhuriyeti’ne indirilecek tehlikeye karşı ve bir noktada yani Türkiye gerçeğinde buluştu.
TÜRKİYE KAZANDI HEM DE NE KAZANDI
İşte yıllardır, hep günlük yaşantımda ya da yazılarımda dile getirirdim. Recep Tayyip Erdoğan, iyisi ile kötüsü ile bugünkü siyasi liderler arasında karizma olarak, toplumun nabzını elinde tutan biri olarak tek.
Ona rakip tanımıyorum. Zaten bugüne kadar siyasetteki gücü ve Cumhurbaşkanlığına kadar uzanan başarısı da bunu tescil etmiyor mu?
Tek eksiği ’’Ayrıştırıcı’ ’tarafıydı. Devlet adamı olma bilincinde tüm ülkeyi kucaklamak vardır. Recep Tayyip Erdoğan’da bu yoktu.
O hep yüzde 52’nin peşinde idi. Yenikapı’daki mitingde işte tüm Türkiye’yi kucaklayan bir Recep Tayyip Erdoğan olgunluğu vardı.
KEMAL KILIÇDAROĞLU LAİK CUMHURİYET VURGUSUNI
ERDOĞAN’DAN İSTERDİM
İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenikapı mitinginde miting meydanını dolduran yeni Türkiye tablosuna çok güzel isteklerini sanki bir deklarasyon gibi yayınladı.
Türkiye’nin Ak Parti ve bir zamanlarda partneri olan Fethullah Gülen cemaatinden tek korkusu İran İslam Cumhuriyet’i gibi bir modelin Türkiye’ye getirilmesi korkusu idi.
Yani laik Türkiye Cumhuriyet çizgisinden uzaklaşan bir Türkiye modeli. İşte Türkiye’deki ayrıştırmanın ana merkezi bu.
Gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan en kısa zamanda bu rüzgâr ile Türkiye’nin dün de bugünde tek Türkiye modelinin laik bir Türkiye Cumhuriyet özlemi olduğuna vurgu yapmasıdır.
İşte o zaman bu korkular kalkar. Ben de Recep Tayyip Erdoğan’ı ayakta alkışlarım.
Düne kadar Yenikapı’daki tabloyu rüyamızda görsek inanmadık. Ancak FETÖ sayesinde Türkiye kucaklaştı. Kavga bitti, Türkiye için el sıkışıldı.
Güçlü ve ayakları yere sağlam basan bir Türkiye fışkırdı.
Hem de millet huzurunda. Bundan daha ne iyi olabilirdi. Tek eksiğimiz, Atatürk’ün çizdiği çizgide laik Türkiye Cumhuriyet modelinin devamlı kılan bir AK Parti demokrasimizin de garantisidir.