Amerika Stend-up showa döndü

0
80

Amerika’da interaktif bir Stend-up bir şov sergileniyor. Ülkenin kendisi başlı başına bir sahne , devlet başkanı başrol oyuncusu, avanesi, devletin tüm kurumları, muhalefetin temsilcileri de diğer rollerde. Halk ise interaktif seyirci durumunda.

Yani başroldeki adam bir şeyler yapıyor kurumlar buna cevap veriyor, halk ta sahneye karşı, yüksek sesle tepki veriyor.
Amerika’da yaşananlar tıpa tıp böyle.

Trump’ın vize yasağını, Seattle’daki bir mahkeme resmen deldi. Washington yerel mahkemesi de aynı kararı almaya hazırlanıyor. Ama siz bu satırları okuduğunda bu yasak tekrardan konmuş olabilir, ona da hazırım, dedim ya interaktif bir Stend-up show hali var ülkede. Biz medya bekçileri de bu şovu seyreden şaşkın izleyicileriz. Amerika’daki medya mensupları epey şanssız. İstedikleri soruyu soramıyorlar çünkü başroldeki adam beğenmediği soruya cevap vermediği gibi istemediği gazeteciyi de kapının önüne koyabiliyor. En son basın toplantısında az daha bir gazeteciyi sınırdışı ediyorlardı ki, gazeteci ben Amerika Vatandaşıyım deyince, Trump’ın koruması “no no no” diye tepki verdi, tirajikomik görüntüsüyle. Gelelim mahkeme kararına… Seattle’daki mahkemenin bu kararından sonra hava yolu şirketleri vizesi olan, söz konusu yedi ülkeden yolcuların bugünden itibaren uçaklarına binmesine izin verileceğini açıkladılar.

Film izler gibi izlediğimiz Amerika ciddiyetten uzak, saçma sapan kararların alınıp, üstünün çizildiği palyaço tipinde bir ülkeye dönüştü. Şimdi gelin de bu ülkeye ve bu yöneticilere saygı duyun…

Paylaş
Önceki İçerikBaşkan Ak ile Keçiören’i gezdiler
Sonraki İçerikGökçek, anlattı kadınlar gözyaşlarını tutamadı
Rana Elik

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Müzik Eğitimi bölümünü bitirdi. İki yıl TRT de spikerlik yaptıktan sonra Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star 1 tv ye transfer oldu. 1998 yılında Kanal 6’ya geçti,6 ay sonra Amerika’ya gitti ve bir yıl süresince mesleki eğitimler ve kurslara katıldı. Daha sonra tv8, ETV, Kral TV, Kanal T, Kanal 34 televizyonlarında ana haber bültenlerini sundu, haber programlarını hazırladı ve yöneticilik yaptı.