2015-2016 futbol sezonunda dostluk ve huzur içinde aynı zamanda birlik ve beraberlikle Ankara futbolu adına iyi niyetlerimizi ortaya koyarak tarihe bir imza atalım, istiyoruz.

Kemal ÇELİKER- Ankara’da sportif faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüpleri neden sahipsiz? ‘Sahipsiz’ derken, önceki federasyon başkanları ve Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu’nu kastetmiyorum. Ankara futboluna fazla ilgi göstermeyen, futbol kültüründen uzak bazı belediye başkanlarından söz etmek istiyorum.
13 yıldır Ankara ve ilçelerini yöneten belediye başkanları, Ankara futboluna bir katkıda bulundu mu?
Allah’tan Ankara’da heykelleri dikilecek iki sporsever belediye Başkanı var. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, bu anlamda övgüye değer icraatlarda bulunuyorlar.
İkisi de sporsever kişilikleri ile tanınıyor, takdir görüyorlar.
Bu iki şahsiyetten önce Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e değinmek istiyorum. İlçesinde Selçuk Bey’i sevmeyen biri varsa, bu sporsever başkanı gönüllü olarak savunur, anlamayana anlatırım. Kendisiyle görüşür ve sohbet ederiz. Bu konuda ciddiyeti elden bırakmayız. Kim Selçuk Çetin’e yaklaşır, bir istekte bulunursa, gönül kapılarını açar, yardımda bulunmak adına elinden geleni yapar.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a gelince…. Fethi Başkan’ın da sevmeyen yoktur. “Yenimahalle Hasan Doğan Stadyumu” her zaman halka ve amatör sporculara açık. Amatör spora tesis sunmakla kalmıyor, onlara malzeme yardımı da yapıyor.
İşin açıkçası bu iki çalışkan, dürüst, alicenap belediye başkanına, Başkanlarına “Benim ik belediye başkanım” diyorum. Buna sebep de amatör spora yaptıkları eşi bulunmaz katkılar.
Sezon başlıyor
Yeni sezona 22 Ağustos’ta U 15-17 Lig maçları ile merhaba diyeceğiz. Siz kulüp başkanları, yöneticiler, çalıştırıcılar, sporcularımızdan ve taraftarlarımız… Buradan sizlere sesleniyoruz.
2015-2016 futbol sezonunda dostluk ve huzur içinde aynı zamanda birlik ve beraberlikle Ankara futbolu adına iyi niyetlerimizi ortaya koyarak tarihe bir imza atalım, istiyoruz.