2016-2017 Sezonu Amatör Futbol Süper Ligi 17’inci haftasında Ankara’da oynanan maçları yerinde sıkı şekilde takibe alan Çağlar, yaptığı denetlemelerden memnun olduğunu belirtti.

Bazı illerde yapılan karşılaşmalarda gelişen olaylardan rahatsız olduğunu ve sorumluların daha dikkatli olmalarını istedi.

Futbolun hangi, kategorisinde olursa olsun kulüp başkanları, yöneticiler, hakemler, taraftarlar futbol oyun kurallarının mutlak surette uygulanmasının bilincinde olmaları vicdanı görevlerinin esasıdır.

Ülke genelinde yapılan maçlarda meydana gelen olaylardan en çok üzülenlerden birisi de ben ve amatör spor disiplin kurulu arkadaşlarımızdır.

Futbolun eğlence oyunu olduğunu hepimiz biliyoruz. Futboldaki rekabetin didişmelerle geçiştirilmesinin hiçte etik olmadığına değinen TFFAFDK başkanı Av.Tacar Çağlar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ankara’da yapılan bazı müsabakaların olaysız geçmesine özellikle çok sevinenlerden birisi de ben oldum.

Özellikle AASKF tarafından görevlendirilmiş olan sağlıkçıları saha kenarında hazır kıta bulunmalarının da çok yararlı olduğunu da gördüm.

Ayrıca Ankara il hakemlerimizin yönetecekleri karşılaşmalardan yüzlerinin akıyla çıkmaları en büyük dileğimizdir. Her yıl Ankara’da yapılan maçlara ilgi büyük oluyor.

Taraftarlarında tribünlerden takımlarını desteklerken, üzerlerine düşeni yaparak meydana gelebilecek en ufak taşkınlıklara da izin vermeyişlerini gördüğünü ve bundan dolayı amatör maçları sıklıkla denetliyoruz.

2016-2017 futbol sezonunun olaysız geçtiğini ve 25 yıllık sürdürdüğü çalışmalarında PAİR-PLAY öncülüğünü Ankara futbolunun başı çektiğini ve tüm emeği geçenlere teşekkür eden Tacar Çağlar, yapılan denetlemelerinden memnun olduğunu ifade” etti.

FACEBOOK YORUMLARI