Kış sezonu nedeniyle kapılarını ziyarete kapatan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde, doğal hayat devam ediyor.

Ankara’ya renk katan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde bu hafta sonu ikiz kuzular dünyaya geldi. Koyunlar, inekler, ördekler, hindiler, tavuklar, ceylan ve geyikleri ile misafirlerine bambaşka bir atmosfer sunan Altınköy’de dünyaya gözlerini açan ikiz kuzular hem görenleri kendilerine hayran bıraktı, hem de çifte sevinç yaşattı.

Görenler minik kuzulara hayran kaldı

Oldukça temiz ve sağlıklı bir ortamda doğan minik kuzular, veteriner kontrolünden geçti. Bol oksijenli ve temiz bir havaya sahip olan Altınköy Açık Hava Müzesi, minik yavrular için de oldukça uygun bir yaşam alanı…

Doğal yapısı özenle korunan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde hayatını sürdürecek olan minik kuzular, oldukça sağlıklı… Annesinin yanından bir an olsun ayrılmayan yavrular, yeni yuvalarına şimdiden uyum sağladı.

Altınköy’de çifte sevinç
Altınköy’de çifte sevinç

Başkan Tiryaki de çok sevindi

İkiz kuzuların doğumu Başkan Veysel Tiryaki’yi de çok sevindirdi. Altınköy’de yeni doğan her yavrunun sevincine ortak olan Başkan Veysel Tiryaki, “Altınköy’de yaşayan hayvanların buraya uyum sağladığını görmek çok sevindirici… Onlara doğal ortamlarında çok iyi bakmaya gayret ediyoruz. Bu zamana kadar pek çok yavrumuz oldu.

İkiz kuzularımız ise hem büyük bir sevinç hem de şaşkınlık yarattı. Hayvanlar burada çok mutlu ve çok sağlıklı… ” dedi.

“Kış nedeniyle ziyaretçi trafiğini bir süre durdurmuş olsak da, doğal hayatın gerekleri yerine gelmeye devam ediyor. Doğanın gereklerinin yaşanmasını elbette durdurmamız mümkün değil. Köyümüzde tamirat, tadilat gibi bahara hazırlık çalışmaları devam ederken, bir yandan da doğal hayat yaşanmaya devam ediyor.” diyen Başkan Tiryaki, Altınköy Açık Hava Müzesi’nin bahar aylarına kadar kapılarının ziyarete kapalı olduğunun altını bir kez daha çizdi.