Ramazan ayı boyunca Altındağlı vatandaşlarla birlikte orucunu açan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin iftar buluşmaları sürüyor. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki’nin ev sahipliğini yaptığı iftar davetine son olarak Beşikkaya, Feridun Çelik ve Çamlık Mahallesi sakinleri ile Peçenek, Aydıncık ve Tatlar köylerinden gelen Altındağlı vatandaşlar konuk oldu. Bu seferki iftar daveti havuz başında Karapürçek Su Parkı tesislerinde gerçekleştirildi.
Açık havada havuz başında gerçekleştirilen iftar yemeğinde yağmur sürprizi yaşandı. Başkan Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki, mahalle sakinleriyle birlikte yağmur eşliğinde iftar yaptı. Yağmura aldırış etmeyen Altındağlıların her zaman olduğu gibi gönülleri ve duaları birdi. Yağmurun bereketi sofralara da yansıdı.
“Bu sofralar siz geldiğiniz için güzel…”
İftar yemeğinin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan Başkan Tiryaki, “Herkesin evinde içecek bir tas çorbası, yiyecek bir lokma ekmeği varken kalkıp buralara kadar geldiniz. Eğer gelmeseydiniz bu sofraların hiçbir anlamı olmazdı. Bu sofralar siz geldiğiniz için güzel…”dedi.
Yağan yağmurun Altındağ’a bereket getirmesini temenni eden Başkan Tiryaki, mahalle sakinlerini dinlemeyi de ihmal etmedi. Her akşam Altındağlı hemşehrilerini kucaklayan ve vatandaşların isteklerini hiçbir zaman göz ardı etmeyen Başkan Tiryaki, yine talepleri dinledi, sorunlara çözüm önerilerinde bulundu.