Altındağ’daki okullarla ve öğrencilerle yakından ilgilenen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Halil Naci Mıhçıoğlu İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Altındağ Belediyesi’ni ziyaret eden minik öğrenciler, Altındağ Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Tiryaki tarafından karşılandılar. Başkan Tiryaki’nin kendilerine gösterdiği yakın ilgiden çok mutlu olan öğrenciler, bol bol soru sorup, bol bol da fotoğraf çekti.
İşledikleri ders kapsamında yerel yönetimleri daha yakından tanımak ve bilgi almak için Altındağ Belediyesi’ni ziyaret eden öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Altındağ Belediyesi’ne çıkarma yaptı. Çocuklara yerel yönetim, belediyenin yaptığı işler, belediye meclisinin görevleri, encümenin görevleri gibi konularda bilgi veren Başkan Tiryaki, çocukların sevgisini kazandı. “Belediye başkanı seçilmek için ne yapmak gerek, Nasıl başkan oldunuz, Altındağlı çocuklar için gelecekte neler yapmayı düşünüyorsunuz” gibi sorular soran öğrenciler, Başkan Tiryaki’yi terletti. Çocukların tüm sorularına sabırla ve ilgiyle cevap veren Başkan Tiryaki, konuşmanın bitiminde herkesle hatıra fotoğrafı çektirdi ve çocuklara kitap hediye etti. “Başkan Amca’yı çok sevdim.”
Belediyeye geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Ennur Bıyık “Başkan Amca’yı çok sevdim. Bize ders anlattı. Çok ilgilendi. Teşekkür ederim.” dedi. Bir başka öğrenci Ali Osman Boz ise “Başkan Amca bize kitap okumamızı söyledi. Ders anlattı. Hepimiz daha çok kitap okumalı, daha erken yatmalıyız.” diyerek, Başkan Tiryaki’ye teşekkür etti.