Altındağ Belediyesi, mahalle iftarları geleneğini Avrupa’ya taşıdı Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki: Ramazan’da Bosna hersekli kardeşlerimizle birlikte olmaktan mutluyuz. Visoko Belediye Başkanı Amra Babic: Avrupa’nın orta yerinde ramazan ayında Altındağ Belediyesi’nin konuğu oluyoruz

Altındağ Belediyesi’nin ‘mahalle iftarları’ geleneği Türkiye sınırlarını aştı. Altındağ’daki Ramazan bereketi Bosna Hersek’in Visoko kentine kadar ulaştı. Altındağ Belediyesi’nin kardeş belediyesi Visoko’da geçen yıl inşaatını tamamlayarak hizmete açtığı “Altındağ Kültür Merkezi”nde kurulan iftar sofraları, Visokoluları buluşturdu.

Ramazan ayının kardeşlik duygularının güçlendiği, birlik, beraberlik ve bereket ayı olduğunu belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Visoko’daki Altındağ Kültür Merkezi’nde Ramazan ayı boyunca her gün 500 kardeşimizle bir araya geliyoruz. Altındağ Belediyesi olarak Avrupa’daki Müslüman kardeşlerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

MAHALLE İFTARLARI GELENEĞİ AVRUPA’YA TAŞINDI

Ramazan bereketini ve ‘mahalle iftarları’ geleneğini Avrupa’ya taşıyan Altındağ Belediyesi’nin Visoko’daki “Altındağ Kültür Merkezi”nde verdiği bu yılki ilk iftar yemeğine AK Parti Altındağ Kadın Kolları Başkanı ve Altındağ Belediyesi Üyesi Bilgin Satar ve Altındağ Belediyesi Üyesi Gülcan Korkutoğlu eşlik etti.

Türkiye ve Bosna Hersek halklarının kardeşlik ve dostluğunun tüm dünyaya örnek olmasını dileyen Bilgin Satar, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Altındağ Belediye Başkanımız Veysel Tiryaki’nin Bosna Hersek halkına selamlarını getirdik.

Altındağ Belediyesi olarak Bosna Hersekli kardeşlerimizle Ramazan ayında birlikte olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz”

VİSOKOLULAR ALTINDAĞ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İFTAR AÇIYOR

Altındağ Belediyesi ile kurdukları kardeşliği Ramazan coşkusu ile güçlendirdiklerini ifade eden Visoko Belediye Başkanı Amra Babic de “Altındağ Belediyesi’nin binlerce kilometre uzaktan uzattığı el, Avrupa’da yaşayan Müslümanları mutlu etti.

Ramazan boyunca her akşam Avrupa’nın orta yerinde Altındağ Belediyesi’nin konuğu oluyoruz” diye konuştu. Altındağ Belediyesi’nin iftarında her akşam bir araya gelen ve oruçlarını açan Visokolular da kendilerine sunulan imkanlar nedeniyle Altındağ Belediyesi’ne ve Türk Milletine teşekkürlerini gönderdi.

Visoko halkının imkansızlıklarla baş etmeye çalışan çok onurlu bir halk olduğunu ifade eden Başkan Veysel Tiryaki, Ramazan ayında Visoko halkıyla iftar sofrasında bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Bizler ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen bir dine mensubuz.

Visoko halkı da bizim komşumuz ve kardeşimizdir. Bu nedenle yanı başımızdaki Müslüman kardeşlerimize destek olmaya ve geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında Visoko halkını Ramazan sofrasında buluşturmayı arzu ettik. Dönüşümlü olarak tüm meclis üyesi arkadaşlarımız da Visoko’ya giderek Ramazan ayında Visoko halkı ile birlikte olacak. Ramazan ayının Altındağ’da, Visoko’da ve tüm Müslüman dünyasında hayırlarla vesile olmasını diliyorum.”