Yediden yetmişe tüm Altındağlıları temizlik konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan Altındağ Belediyesi, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşlara çevre bilinci aşılamak için birçok önemli etkinliğe imza atıyor. Kadın Eğitim Kültür Merkezleri’nde ve Gençlik Merkezleri’nde temizlik seminerleri düzenleyen Altındağ Belediyesi, yaşanılabilir bir çevrenin temellerini atıyor.
Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen temizlik seminerleri tüm kadın eğitim ve gençlik merkezlerini kapsıyor. Altındağlılar bu seminerler sayesinde daha temiz ve daha sağlıklı bir hayatın kapısını aralarken Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün hizmetleri hakkında da bilgi sahibi oluyor. Temizlik seminerlerinde sıra Karapürçek 2 Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nin oldu. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı seminerde slayt eşliğinde yapılan sunumlar kadınların büyük ilgisini çekti. Altındağlı kadınlara seminer sonrası kokulu çöp poşeti verildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, temizliğe verdikleri önem üzerinde durdu. “En güzel temizlik kirletmemektir” parolasıyla yola çıktıklarını dile getiren Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak temizlik konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını belirtti. Başkan Tiryaki, sağlıklı bir çevre oluşturmak için her geçen gün daha fazla çalışacaklarının altını çizerek Altındağ’da her bir noktanın özenle temizlendiğini vurguladı. Toplumun, temizlik konusunda bilinçlenmesi gerektiğini ifade eden Tiryaki, Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen temizlik seminerleriyle bu konuda büyük mesafe kat ettiklerini söyledi.