Altındağ Belediyesi, spora verdiği önemi spor tesislerine de taşıdı. Vatandaşların daha sağlıklı alanlarda spor yapmasını amaçlayan Altındağ Belediyesi, bünyesinde bulunan spor tesislerini baştan aşağı yeniledi. Tam 8 farklı spor tesisi modern bir görüntüye kavuştu.

Altındağ Belediyesi, Çamlık, Karapürçek, Beşikkaya, Yıldıztepe, Gülpınar, Alemdağ, Güneşevler ve Zübeyde Hanım Spor Tesisleri’nde geniş kapsamlı bir yenileme çalışmasına imza attı.
Daha konforlu halı sahalar
Altındağ Belediyesi’ne bağlı halı sahalar, futbol için en uygun hale getirildi. Her gün yüzlerce Altındağlı çocuğun futbol oynadığı halı sahaların zemini baştan aşağı sökülerek yenilendi. Halı sahaların suni çim haline getirilen zemini, bakım gerektiren doğal çimlerin kullanım ömrü problemini ortadan kaldırdı. Yenileme çalışmaları kapsamında halı sahaların telleri de yenilendi. Kırık ve yırtık teller değiştirilerek olası spor yaralanmaların önüne geçildi. Halı sahalar, yeni kale direkleriyle de büyük beğeni topladı. Özellikle çocuklar, yapılan yenileme çalışmalarından oldukça memnun kaldı.