Spor-Toto Süper Ligi Turgay Şeren Sezonu 1.ncı haftasının son karşılaşması Galatasaray-Karabük arasında oynandı. Bu maçta altın kural işledi. Atamayana atarlar.

Maça Galatasaray pas yaparak, Karabük ise pozisyon harcayarak başladı. Sarı-kırmızılılar da en büyük rakipleri Fenerbahçe gibi durağan oynadı. Ha babam pas yapıp, İleri gidemediler. Çünkü Karabük iyi kapattı sahasını.
Karabüklüler, çalım atmak isteyen sarı-kırmızılılardan kaptığı toplarla hızla çıkıp pozisyon buldular. Bunları da cömertçe harcadılar. Muslera, kalesini gole kapattı ama Karabük forvetleri de çok beceriksizdiler.
İkinci yarıda da aynı oyun oynandı. Maçın son 5 dakikasında Galatasaray baskı kurup gol ararken, kalesinde tehlike yaşadı. Sarı kırmızılılar rakip ceza sahasına maç boyunca 24 orta yaptılar ama üçü başarılıydı. Maç bitti derken yapılan ortayı, Eren Derdiyok güzel bir kafa vuruşuyla takımının kazanmasını sağladı.
Hakemin maçı niçin 30 saniye fazla oynatmasını anlayamadım. Herhangi bir sakatlık, oyuncu değişikliği yoktu. Acaba, son hücumu Karabük yapsaydı, hakem maçı yine 30 saniye fazla oynatır mıydı? Anlayamadım. Anlayan beri gelsin.