ULUSLARARASI 22’nci Altın Koza Film Festivali’nin Onur Ödülleri, yapımcı Türker İnanoğlu ile usta oyuncular Ayşen Gruda ve Aytaç Arman’a verilecek. 

ADANA, – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, 14- 20 Eylül 2015 tarihlerinde yapılacak festivalde Onur Ödülleri’ni alacak isimlerin Türk sinemasına ömrünü vermiş, usta sanatçılar olduğunu söyledi. Başkan Sözlü şöyle dedi.
“Bu yıl festivalimizin onur ödüllerini sinema tarihimizin en önemli yapımcılarından Türker İnanoğlu’na ve efsane oyuncularımız Ayşen Gruda ile Aytaç Arman’a takdim ediyor olmaktan Adanalılar olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Sinema hafızamıza güçlü eserleriyle kazınan değerli sanatçılarımızı festivalimiz sırasında Adana’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.”
Başkan Sözlü, festivalde Türker İnanoğlu, Ayşen Gruda ve Aytaç Arman’ın filmlerinden oluşan seçkilerin izleyiciyle buluşacağını ve sinema yazarı Burçak Evren’in bu sanatçılarla ilgili kitapları kaleme alacağını söyledi. Onur Ödülleri, festivalin 14 Eylül’de yapılacak açılış töreninde sahiplerine verilecek. (DHA)