KIRKPINAR BASPEHLIVANI RECEP KARA, BU YIL EDIRNE’DE 655’NCISI YAPILACAK OLAN KIRKPINAR YAGLI GURESLERI’NDE ALTIN KEMER ICIN GURESECEGINI BELIRTEREK, “IKI AY GIBI KISA BIR SURE KALDI. IYI BIR HAZIRLIK VE BASLANGIC YAPTIM. HEDEFIM BU YIL ALTIN KEMERI ALMAK. RENKLI BIR KIRKPINAR OLACAK” DEDI.(FOTO: MEHMET YIRUN/ERGENE-DHA)

KIRKPINAR başpehlivanı Recep Kara, bu yıl Edirne’de 655’incisi yapılacak olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemer için güreşeceğini söyledi.

Kırkpınar’a 2 ay kaldığını belirten Recep Kara, “İyi bir hazırlık ve başlangıç yaptım. Renkli bir Kırkpınar olacak” dedi. Ergene Belediyesi’nin düzenlediği 3’üncü Kızıcıklı Mahmut Pehlivan güreşlerine katılan Recep Kara, şöyle konuştu: “Kırkpınar’a başpehlivan olmuş ama doping cezası almış Ali Gürbüz de bu yıl cezası bittiği için katılacak. Bu yıl renkli bir Kırkpınar güreşleri olacak. Sezon azçılalı 2 hafta oldu. Hedefim, bu yıl altın kemeri almak. Geçmişte 3 defa altın kemeri aldım. Hedefimiz geçmişteki başarıları devam ettirmek. Altın kemer için Edirne’ye gideceğiz. İnşallah orada emeklerimizin karşılığını alacağız”