Ankara’da en çok tercih edilen sanat mekânları arasında yer alan Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi, bu sefer de Anadolu Geleneksel El Sanatları Derneği’ne ev sahipliği yaptı. Derneğe bağlı 12 sanatçı, Anadolu’nun Altın Elleri isimli serginin açılışını Ulucanlar Cezaevi’nde gerçekleştirdi. Açılış törenine AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve AK Parti Karabük Eski Milletvekili Cumhur Ünal da katıldı.

ulcnlrsrgnht22 ulcnlrsrgnht1 ulcnlrsrgnht2Deri, cam üfleme, ebru, keçe, resim, mikrogiz ve filografi çalışmaları en estetik haliyle Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilendi. 500’ü aşkın eserin yer aldığı sergiye katılımın oldukça yoğun olduğu gözlendi. Anadolu’nun Altın Elleri Sergisi, 19 Kasım 2015 tarihine kadar Ankaralı sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

“Ulucanlar büyük bir ihtiyaca cevap veriyor”

Deri sanatçısı Murat Ateş, Altındağ Belediyesi’nin sanata verdiği önemin çok takdir edildiğini belirtti. Ateş, Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi’nin bu doğrultuda büyük bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade ederek “Burası, sanatçıların en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor” dedi.
Ebru Sanatçısı Sanem Arıkan ise kendilerine bu imkânı sunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkürlerini sundu. Başkan Tiryaki ile birlikte Altındağ’da sanatsal faaliyetlerin giderek arttığına dikkat çeken Arıkan, bu sayede bilinçli bireylerin yetişeceğini dile getirdi. Arıkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Başkan Tiryaki’nin yaptığı işler asla göz ardı edilemez. İnsanların sanatla uğraşmasını istiyor. Bölge halkı çok şanslı… Altındağ’da gelecek, emin ellerde.”