Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.
2015-2016 Eğitim Öğretim yılında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere başarı dileklerinde bulunan Alper  Taşdelen, “Yeni eğitim-öğretim yılının ülkemize, yurttaşlarımıza ve bütün ulusumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Başkan Taşdelen, eğitime daima destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirttiği yeni dönem mesajını şöyle sürdürdü:
“Çocuklarımızın, gençlerimizin en iyi eğitimi almaları ve en iyi koşullarda eğitimlerini sürdürmeleri için geride bıraktığımız dönemde olağanüstü bir çaba sarf ettik.
Bir ilki gerçekleştirdik ve 70 okulumuzun yenileme, tamir, tadilat ve boyama işlemini tamamladık.Çankaya’da bulunan 210 okulun tamamında iyileştirme çalışması yapmayı planlıyoruz. 140 okulumuzda temizlik çalışması gerçekleştirdik.Okullar açılmadan 3 bin 750 adet kırtasiye setini çocuklarımıza ulaştırdık. Bilim ve Edebiyat seçkisinden oluşan 150 bin kitabı geçen dönem Çankayalı çocuklarımıza armağan ettik. Bu dönem hem yeni kitaplar basacağız hem de bütün çocuklarımıza ulaştıracağız. Elbette bu kitapları ve kırtasiye setlerini sadece Çankaya’da dağıtmıyoruz; Antalya’dan Manisa’ya, Şanlıurfa’dan Balıkesir’e, Kastamonu’dan Hakkâri’ye, Rize’den Mardin’e, Sivas’tan Ardahan’a 10 bin kitap ve kırtasiye setini çocuklarımıza gönderdik.
Ülkemizde eğitim alanında yaşanan olumsuzlukların giderilmesi noktasında üzerimize düşen sorumluluktan fazlasını yaptık, yapmak zorundayız. Çünkü söz konusu olan çocuklarımızdır, söz konusu olan geleceğimizdir.
Büyük Atatürk’ün izinde, çağdaş uygarlığın seviyesine ancak eğitimle ulaşabiliriz. Bunu unutmadan herkesin en iyi eğitimin ülkemizde verilmesi için olağanüstü bir çaba göstermesi gerekmektedir. Bu inanç ve kararlılıkla çalışmalarımı sürdüreceğimizi halkımızın bilgisine sunuyor, çocuklarımıza, gençlerimize tekrar başarı dileklerimi iletiyorum”