Talas Belediyesi’nce düzenlenen, “Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevreyle Olur Projesi” kapsamında, Sivil Yaşam Derneği ile Fatma Hasçalık İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velileri, Ali Dağı’nı temizledi. 

Belediye görevlileri nezaretinde Ali Dağı’nın eteklerinde bir araya gelen çevre gönüllüleri, yaklaşık 2 bin rakımlı Ali Dağı’nın, zirveye çıkılan yolu boyunca çöp ve atık maddeleri topladı. Yamaç paraşütü ve yelken kanat kalkış pistine kadar olan güzergah boyunca, atık maddeleri temizleyen çevre dostları, örnek davranış sergiledi.
Öğrencilere, çevre duyarlılığı aşılamak ve doğa bilinci oluşturmaya çalıştıklarını belirten Fatma Hasçalık İlkokulu Müdür Yardımcısı Özer Yener Avcı, “Çocuklar hem çevreyi tanıyıp sahip çıkıyor hem de koruyor. Güzel bir çalışma oldu. Talas Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.
Amaçlarının çocuklara temiz bir gelecek bırakmak olduğunu ifade eden Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise, şunları söyledi: “Bu kapsamda sivil toplum kuruluşları ve okullarımızdaki öğrenci, öğretmen ve velilerle ortak çalışmalarımız devam ediyor.
Bu çalışmada hem Ali Dağı atık maddelerden temizlendi, hem de bahar nedeniyle ağaç dipleri açıldı. Çalışmamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum.” (DHA)