Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliğine ait bir araca düzenlenen saldırı için “Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz” derken  saldırıda bir Piyade Uzman Çavuşu şehit olduğunu, bir Piyade Uzman Çavuşunun da ise yaralandığını açıkladı.
Bakanlık tarafından yapılan açklamada “Bu sabah Kabil Büyükelçiliğimiz’e ait iki resmi aracın geçtikleri güzergahta bomba yüklü bir aracın patlaması sonucunda, Afganistan’daki NATO Kıdemli Sivil Temsilcisi Büyükelçi İsmail Aramaz’ın güvenliğinden sorumlu  bir Piyade Uzman Çavuşumuz şehit olmuş, bir Piyade Uzman Çavuşumuz ise yaralanmıştır. Yaralı Uzman Çavuş NATO’ya ait bir helikopterle tedavi için Bagram Üssü’ne nakledilmiştir” deniliyor. Açıklamada şöyle devam ediliyor:
“Bu alçakça  saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Şehidimize Allah’tan rahmet, aile efradına ve Milletimiz’e başsağlığı diliyor, yaralı Uzman Çavuşumuz’un en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.
Afgan makamlarının saldırı sonrasında gösterdikleri ilgi ve dayanışmayı takdirle karşılıyor, saldırının sorumlularının bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz.”

FACEBOOK YORUMLARI