Alavere dalavere!

0
201

Çevre merkez bağlamında, dünün çevre erbabı, merkeze itirazın ve isyanın sözcülüğünü yapıyor, İslam’ı kalkan yaparak merkeze yükleniyor, özgürlük, yolsuzluk, yoksulluk ve demokrasi ambalajlı, sloganları haykırıyorlardı.

Merkezin ceberrutluğundan çürümüşlüğünden dem vuruyor, çevrenin hak ve hukukunun savunuculuğuna soyunuyor, merkezi şeytanlaştırırken, kendilerini melekleştiriyor, Plazalara, yalılara, köşklere, saraylara ateş püskürüyordu.

Ötekileştirilmiş, dışlanmış, örselenmiş milyonları efsunluyor, gizli ajandalarını hayata geçirmek için taraftar topluyor, Gökteki yıldızları vaat ederek merkezi ele geçirmeye çalışıyor, var olan, anayasa, yasa, kurum ve siyaset anlayışını reddetiyordu.

Nihayet, 2002 Haziran’ında bu zevat seçimle merkeze oturdu. Aman efendim gizli ajanda bir açıldı pir açıldı, yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar, plazalar, köşkler, saraylar, düne ait reddettikleri, aşağıladıkları ne varsa ahlakları, yöntemleri oldu.

Meğer adamların amacı, çevreyi büyüleyerek merkeze yerleşmek, geldikleri çevreye parya muamelesi yapmak ve kandırmaya devam etmek, ahbap çavuş ilişkisi içinde semirmek, statü sahibi olmak, ötekileştirmek, cepheleştirmek, çatıştırmak ve çeteleşmekmiş.

Ez cümle,

Alavere dalavere…

Paylaş
Önceki İçerikSeçime giderken CHP
Sonraki İçerikYarasa opereti izleyici ile buluşuyor
Gürcan Dağdaş

54. Cumhuriyet Hükümeti’nde Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde, MHP’den Kars Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23’üncü dönem üyesi oldu. Aralık 2013 yılında, MHP’den istifa etti. Toplumsal Çözülme, Kağıda Düşenler, Düşünceye Davet ve Fetret Dönemi Yazıları ismiyle yayınlanmış, dört kitabı var.