Akülü araç sahiplerine eğitim verildi

77

“Engelli dostu” kimliğine uygun bir şekilde geçtiğimiz günlerde 10 engelli vatandaşı akülü araçlarına kavuşturan Keçiören Belediyesi, ihtiyaç sahibi herkesin yanında olmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.
Keçiören Belediyesi, Keçiören TOGEM, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ve El Ele Avrupa Engelli Yardım Konfederasyonu’nun katkılarıyla akülü araçlarını teslim alan ihtiyaç sahiplerine, araçların nasıl kullanılması gerektiğine ilişkin Keçiören TOGEM’de bir eğitim verildi.
Eğitim almak isteyen Umut Aydın (16), Ali Rıfat Kurnaz (49) ve Gönül Arıkan’a (51)araçların teknik özellikleri, manevra kabiliyetleri, fonksiyonları, şarj bilgisinin yanı sıra sürüş testi eğitimi de verildi. Eğitime katılanlar, trafikte araçları nasıl kullanmaları gerektiğini öğrendikten sonra test sürüşü yaparak pratik de kazandılar.
Çok mutlu oldukları gözlerinden okunan akülü araç sahiplerine araçları dikkatli kullanmaları, önemli olanın can güvenliği olduğu da hatırlatıldı.
Keçiören TOGEM Başkanı Dr. Ayten Aydın’ın da katıldığı eğitimde, bu araçlar sayesinde hayatlarının bir nebze de olsa kolaylaşacağını söyleyen ihtiyaç sahipleri; başta Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak olmak üzere emeği geçen herkese de teşekkürlerini ilettiler.
Doğuştan engelli Umut Aydın, MS hastası Gönül Arıkan ve 2 yaşında geçirdiği çocuk felci nedeniyle yürüme kabiliyetini kaybeden Ali Rıfat Kurnaz test sürüşleri sonrası hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.