MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP iktidarının bir çıkmaz sokağa girdiğini, rejimle beraber kendi geleceğini de tıkadığını belirterek, “Kendini halkın yerine koyan, milletin yetkilerini gasp eden ve onun temsilcilerini düşman sayan her anlayış gibi AKP’yi bekleyen kaçınılmaz akıbet de çıkmaz sokakta onu yakalayacaktır” dedi.

Yalçın, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İktidar partisine 400 milletvekili verin, onlar da başkanlık sistemini getirsinler” sözlerini anımsatarak, şunları ifade etti:
“Oysa buna ne yetkisi ve ne de hakkı vardır. Bir siyasi partiye oy isteme cüretinde bulunması, Türkiye’de bizzat cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden bu zatın marifetiyle hukukun ayaklar altına alındığının delilidir. Erdoğan’ın hayata geçirmeye çalıştığı sistemin yeryüzünde bir benzeri veya örneği yoktur. İnkar edilmez bir gerçektir ki, dikta rejimi bu milletin mayasına uymamaktadır. Başkanlık rejimini Türkiye’ye yerleştirmemekle suçlanan Atatürk’ün parlamenter demokrasiyi ve kuvvetler ayrılığını tercih etmesinin sebebi de milli hasletlerimizde aranmalıdır. Erdoğan boşuna heveslenmemelidir; milletimiz, bütün erklerin bir adamın eline verilmesini asla onaylamayacak ve onun tek adamlık şovlarına itibar etmeyecektir. MHP olarak şimdiden uyarıyoruz; Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı görev ve yetkilerini aşarak yani Anayasa’yı çiğneyerek açık açık AKP’ye oy istemesi, rejim bunalımına kapı aralamaktadır.

FACEBOOK YORUMLARI