AKParti İlçe Başkanı hedeflerini açıkladı

Bartın’ın şirin ilçesi Amasra’da 6 yıldır ilçe başkanlığını yürüten Bekir Karabacak ile ilçenin sorunlarını içeren bir söyleşi yaptık.

Karabacak, röportajda Amasra Halkının AK Parti’ye bakış açısını değerlendirdi:
Ben yaklaşık altı yıldır AK Parti İlçe Başkanıyım. Amasra halkının kırsallarda bir sıkıntısı yok. Köylerimizde AK Parti’nin yüzde 70 ve 80 oranında oy potansiyeli var. Ben en büyük sıkıntının merkezde olduğunu biliyorum. Bunun da en büyük nedeni Amasra’ya özel şirketin termik santrali kuracağından.

Şirket 2015 yılından bu yana santral kurma girişimini sürdürüyor bunu da Amasra halkı istemiyor. Ben İlçe Başkanı olarak maalesef bunun sıkıntısını yaşıyorum. Halk hep şikayete geliyor.

AK Parti’yi temsil ettiğimden dolayı maalesef bu yüzden oy potansiyelini artıramıyorum. Sayın vekilim Yılmaz Tunç ile istişare içindeyim. Eğer bu sorunu çözersek merkezde birinci parti çıkacağımıza inanıyorum. Zaten Amasra Belediyesi Mehmet Emin Timur Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçimleri kazanmıştı..

Emin Başkanla istişare içine girerek şu anki İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu o zaman teşkilat başkanımızdı onunda katkıları ile Emin Başkanı AK Parti’ye geçiş yaptırdık.

Biz Belediye Başkanımızla sırt sırta verdik Amasra halkına daha iyi hizmet verebilmek için mücadele ediyoruz. Yapılan her proje için istişarede bulunuyoruz. Halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek için.

Soru: Sayın Başkan 15 Temmuz Darbe Girişimi oldu siz Amasra AK Parti İlçe Başkanı olarak o gün nasıl bir profil çizdiniz?
Başkan” Evet o gece İl Başkanımız beni aradı konu hakkında istişarede bulundu ve hemen Kadın Kollarımı, Gençlik Kollarımı ve tüm yönetimimi parti binasına topladım.
Kalkışma sezon olarak yaz sezonuydu. Diğer illerden AK Parti teşkilattaki arkadaşlarımız vardı. Onlarda dahil olmak üzere partimizde toplandık.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyonda halkı meydanlara davet etmesiyle seçimlerde kalan bayraklarımızı alarak Cumhurbaşkanımızın talimatı ile meydanlara indik.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci bir emrine kadar meydanları terk etmedik. Demokrasi nöbeti tuttuk. Ben ve teşkilatım bu halk için ve Sayın Cumhurbaşkanımız için çalışıyoruz. Türkiye’ye gelmiş en büyük lider ve Dünya lideri diyorum. Ben şahsım olarak malım ve canımla hep arkasında olacağım, Türkiye için gelecek için çocuklarımız için.”