ROMANYA’DA YANGIN’DA 32 KİŞİ ÖLDÜ BAŞBAKAN İSTİFA ETTİ.
TÜRKİYE’DE TERÖRDEN 320 KİŞİ ÖLDÜ BAŞBAKAN SEÇİM KAZANDI
Romanya Başbakanı Viktor Ponta, Bükreş’teki bir gece kulübünde 32 kişinin öldüğü, 180 kişinin yaralandığı yangından kendisini sorumlu tutarak istifa etti.
Siyasi acemilik işte…
Biraz tecrübesi olsa, “Bu yangın bir kokteyl terör eylemidir… Birlik ve bütünlüğümüze yönelik saldırıdır… Dış güçlerin kumpasıdır… Yabancı gizli servislerin oyunudur… Pensilvanya’nın tezgâhıdır… Hükümetimize karşı açık bir darbe girişimidir” derdi.
Hiç olmadı Sayın Ponta vallahi hiç olmadı…
++
Yangın Good bye to Gravity adlı metal grubunun konseri sırasında çıkmış.
Aklınıza bu grup hakkında soruşturma açtırmak da gelmedi herhalde.
Hadi diyelim yangınla terör arasında bağ kuramadınız, konser veren grup için soruşturma açtırmadınız, insan, “Ben itfaiye eri miyim kardeşim… Çıkan yangını söndürmeye ben mi gidecektim?” demeyi düşünür hiç olmazsa.
++
Hele yangından sonra Bükreş sokaklarında 25 bin kişinin hükümeti protesto etmesi karşısında, “Toplumdaki meşru şikâyetleri dikkate almak durumundayım. Umarım görevi bırakıyor olmam göstericilerin taleplerini karşılar. Öfke meşrudur. Bunu görmezden gelmek büyük bir hata olur. Her türlü siyasi kavgayı verebilirim ama halkla savaşamam” diye konuşmanıza pes dedim doğrusu.
Sizin emniyet teşkilatında yeterince TOMA, cop, biber gazı, panzer, top, tüfek filan yok muydu kardeşim? Bu ne çağdışılık bu ne geri kalmışlık?
Biz size dostuz. İsteseydiniz hepsinden gönderirdik…
++
İktidara gelip de yandaş medya oluşturmayışınız da affedilecek şey değil hani.
Böyle bir medyanız olsa, “Asrın lideri yangına el koydu”, “Tüm dünya Hükümetin yangına müdahaledeki kararlı tavrını alkışlıyor” manşetleri attırırdınız mesela.
++
Ah Viktor Ponta ah…
Hiç olmadı vallahi hiç olmadı…
İstifa edecek ne vardı sanki…
++
Bak Türkiye’yi örnek al. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a terör nedeniyle yaklaşık 320 vatandaşımız şehit oldu, öldü.
1 Kasım seçiminde ayni Başbakan seçim kazandı.
Ah Viktor Ponta ah…
Hazır istifa etmişken gel Türkiye’deki siyasilerden ders al…