Türkiye’de 4 milyona dayanan mülteci sayısına ses çıkaramayan yurdum insanı gelsin görsün sayısı 15 bini geçmeyen bir mülteci grup için belediye başkanını bıçaklayan insanların memleketinde İşler farklı yürüyor.

Sadece mülteci düşmanlığı değil, eskiden var olan yabancı düşmanlığı da hortlamış gözüküyor. Çünkü çoğunlukla Müslüman ülkelerden gelen Araplar, tıpkı Türkiye’deki gibi Türklerin  şikayet ettiği gibi, hiçbir işte çalışmadan, bol bol çocuk yapıp oturuyorlar. Çocuk yapma rekorunu Türklerin elinden aldılar. Hâl böyle olunca da, zaten yabancıları pek seven (!) bir halk olan Almanlar içten içe, “ırkçı palalarını” bilemiş görünüyorlar. Şaka değil, belediye başkanına bıçakla saldırdılar.
Geçtiğimiz gün mülteci sorununa yaklaşımı ile takdir edilen (belli ki Almanlar tarafından değil) 17 bin kişilik Altena şehrinin, muhafazakar başkanı, 57 yaşındaki Andreas Hollstein’a Türk kebapçısında saldırıldı.

Saldırganın, Belediye başkanını, 30 santimlik bir bıçakla, boynundan yaralaması, öldürmeye teşebbüs değil de nedir?
Adamcağız Allah’tan büyük yara almadan kurtulmuş ve de düzenlediği basın toplantısında, “Eminim ki onlar bana yardım etmeseydi, şu anda hayatta değildim” dedi. Onlardan kastı, restoranın Türk sahibi ve oğlu. Burada tam bir ironi var aslında.
Bu saldırılar aslında ilk değil iki sene önce de yine Hristiyan Demokrat partili politikacı Henriette Reker de bıçaklı saldırıya uğramıştı. Bıçaksız saldırıları saymıyorum bile.

Şimdi bizim dört milyon mülteci statüsünde ki insanı görseler ne yaparlar çok merak ediyorum?   Angela Merkel, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı ve saldırıyı kınadıktan sonra, “Belediye Başkanı Andreas Hollstein’e yardım edenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Tabi Alman halkı mültecilerin  sorumlusu olarak Angela Merkel’i sorumlu tuttuğu için, bu açıklama ekmeğe yağ sürmek gibi oluyor.
Aslında anlayış göstersek mi bilemiyorum (esprisi bile kötü) Kuzey Ren Vestfalya bölgesinde bir kasaba olan Altena, verilen kotadan daha fazla mülteci kabul ederek takdir toplamıştı.
Ama belli ki halkı, yememiş içmemiş, içinde biriktirmiş şimdi de dışa vuruyor hislerini. Neyse düşmanımıza bile dilemeyelim 4 milyon mülteciyi. Biz nasılsa idare ederiz, neleri idare etmedik ki?

FACEBOOK YORUMLARI