Spor-Toto Süper Ligi’ nin 28.ncı haftası oynanan iki maçla tamamlandı. Gecenin ilk maçı Akhisar-Kasımpaşa arasında oynandı. Daha doğrusu futbol olmadan oynandı.
Akhisar golcüsü tehlikeli olurken, Kasımpaşa daha derli topluydu. Futbol, seyirci ve sportmenliğin olmadığı maçta hakem kararları çok gülünçtü. Kasımpaşa eksik rakibini yenerek çıkışını sürdürdü.
Günün ikinci maçı Beşiktaş-Bursa arasında oynandı. Maçta seyirci ve futbol varken, sportmenlik ve hakem yoktu. Beşiktaş yeni stadına “Arena” demesinin sebebi bu maçta anlaşıldı. Maçın büyük bölümünde sahada Gladyatör pardon kör dövüşü vardı.
Beşiktaş maça hızlı ve önde baskı yaparak başladı. Bursa bir varlık gösteremedi. Ancak ilk yarı karşılıklı atılan gollerle berabere kapandı. İkinci yarıya Beşiktaş yine önde basarak ve hızlı top çevirerek başladı ve hakemin yardımıyla 5 dakika da iki gol buluverdi. Beşiktaş bu baskıyı 5 dakika daha sürdürdü ama gol bulamayınca durdu.
Beşiktaş durunca, Bursa oynamaya başladı. Yapılan iki olumlu değişikle ataklar yapıp golü buldular. Beşiktaş ve hocasında panik başladı. Hoca hatalı değişiklikler yapıp Bursa’nın ekmeğine yağ sürdü. Ama yeşil-beyazlılar bu durumdan faydalanamadı.
Anlamadığım bir şey var. Beşiktaş’ın bütün hücumlarını Oğuzhan başlatıyor. Fenerbahçe maçında Oğuzhan’a yapılan baskı neticesinde,Beşiktaş oyundan düşmüştü. Hocalar bu durumu görüp niye baskı yapmıyorlar anlayamıyorum.
Anlayamadığım bir başka konu da hakem. Böyle bir maça böyle hakem. MHK yı tebrik etmek lazım. Hakem bana göre çok kötü bir maç yönetti. “Ah” diye bağıranın lehine faul ver. “Ahhhhhh” diye bağırana faul ver,rakibine sarı kart göster. Hakem efendi 42 faul çaldı. Bunların yaklaşık 25’i doğruydu. Ya verdiği penaltı tam komedi.
Böyle yönetmesi de normal Barış Şimşek’in. Hakemler, sırasıyla 3.ncü, 2.ncı ve 1.ncı klasmana yükselir. Daha sonra çok başarılı olanlar FİFA kokardı takar. Barış Şimşek’te bu aşamaları geçip FİFA oldu. Ancak çok kötü maçlar yönetince küme düştü. Her maçı kötü yöneten Şimşek böyle giderse ikinci klasmana düşer.