Ülkemizde İnternet altyapısının yenilenmesinin ardından özellikle de “fiber” döneminin gelmesiyle İnternet bağlantı ve hız sorunları gözle görülür bir biçimde azaldı. Bağlantı sorunlarının azalmasının ardından kullanıcıların dert yandığı bir diğer konu da “Adil Kullanım Kotası” oldu.

Adil Kullanım Kotası sorununa bir çözüm getirmeyi amaçlayan İnternet sağlayıcıları Türksat Kablo Net, Vodafone Net ve Turkcell Superonline; Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’ne üye olan bütün şirketlerin aldıkları ortak kararla bir altyapı şirketi kurulacağı konusunda hemfikirler.

İnternet sağlayıcılarının yönetim kurulu başkanları ve genel müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda AKK’nin büyük bir sorun oluşturduğu ve kaldırılması gerektiği, bu işlemin de Ortak Altyapı Şirketi (OAŞ) sayesinde olacağı belirtildi.

ht16714
AKK, kullanıcılar için büyük bir sorun oluşturmakta.

OAŞ’nin; İnternet kullanıcılarının, bilgiye daha rahat ve kaliteli ulaşması için ilgili kanunlara ve mevzuatlara uygun olarak kurulacak ve hayata geçirilmesiyle birlikte İnternet kullanıcılarının bütün sorunlarını birlikte ele alacak bir şirket olması planlanıyor.

Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili detaylı bilgiler ulaştığında, sizlerle paylaşacağız.