Eski TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, “Aday gösterilmemem hususu Sayın Genel Başkanımızın ve yetkili kurullarımızın takdiridir.
Bu konuda kırgın veya kızgın olmam söz konusu değildir” açıklamasında bulundu.
MHP’de listeye alınmayan Meral Akşener’in yakın çevresine konuştuğu, MHP Gemel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yüklendiği iddia edildi.
Kendisi hakkındaki sözkonusu iddialar üzerine Twitter hesabından bir açıklama yapan Akşener, “Sözcü Gazetesi internet sayfasında yer alan haberin içeriğindeki ifadeler şahsıma ait değildir. Kamuoyunun bilgisine sunarım” derken, “Aday gösterilmemem hususu Sayın Genel Başkanımızın ve yetkili kurullarımızın takdiridir. Bu konuda kırgın veya kızgın olmam söz konusu değildir. 26. Dönem Milletvekili Seçimleri için partimizden aday olan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun” açıklamasında bulundu.
Sözkonusu haberde Akşener’in aday gösterilmemesine kızgın olduğunu söylediği, MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında da “Hakkımda o kadar konuştu, konuştu sonra da yemin töreni sırasında Meclis Genel Kurulu’nda yanına çağırdı. 12 dakika yanında oturdum. O kadar dayanabildim. Sonra kalktım” ifadelerini kullandığı savunuldu. Haberde ayrıca Akşener’in “1 Kasım’a kadar evimde gelişmeleri izleyeceğim. 1 Kasım sonrası izleyeceğim yol haritamı çizeceğim” dediği de kaydedildi.