Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, hava sıcaklığının 40 derecelerde hissedildiği Adana’da sokak hayvanları’nın ölmemesi için ev ve işyerlerinin önüne bir kap su bırakılmasını istedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesi’nin desteğiyle harekete geçen KİHAYKO ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) yöneticileri ve üyeleri sahipsiz hayvanların beslenmesi için bir araya geldi.

Kentin önemli noktalarında çöplerin yeraltına alınması nedeniyle beslenme sıkıntısı çeken sokak hayvanları’na kuru mama ve yiyecek atıldı. Hava sıcaklığının 40 derece civarında hissedildiği Adana’da sokak hayvanlarının önemli bir sıkıntısının da su olduğunu belirten KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, sokak hayvanlarının beslenme sıkıntısı çektiğini, diğer hayvan dernekleriyle birlikte kendi imkanlarıyla çalışma yaptıklarını ancak bunun yeterli olmadığını, belediye ve STK’ların da desteğine ihtiyaç duyduklarını anlattı.

Büyükşehir ile Çukurova Belediyesi’nin araç ve kuru mama desteği verdiğini hatırlatan Yıldırım, “Hava sıcaklığının çok fazla hissedildiği şu günlerde herkes evinin, işyerini önüne bir kap su bırakırsa sahipsiz hayvanları yaşatabiliriz. Adana’da hayvanseverler ve derneklerle birlikte çalışma kararı aldık. Buna tüm belediye ve STK’ların destek vermesini arzu ediyoruz” dedi.