ADANA’da Fatma Kemal Timuçin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, törenle hizmete girdi. Toplam 6 bin 200 metrekare kapalı hizmet alanında 47 diş üniti bulunan hastane, Çukurova Bölgesi’ne hizmet verecek.
EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR
İller Bankası kavşağında Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde eski Kalp Hastanesi’nin yerinde bulunan hastanenin açılış törenine, Adana Valisi Mustafa Büyük, Ak Parti Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Ak Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve kamu kuruluşu temsilcileri ile hastane çalışanları katıldı. Törende konuşan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Kürşat Arıkan, çok önemli bir hizmeti gerçekleştirdiklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
‘DİŞE DOKUNUR HİZMET’
Ak Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ise, “Geride kalan 13 yılda sağlık alanında yapılanlar gerçek bir başarı hikayesidir. Siyasetçilerin dişe dokunur hizmet vermesi lazım. Bugün dişe dokunur bir hizmete öncülük ediyoruz” dedi. Sağlık yatırımları arasında ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin biraz daha geride kaldığını anlatan Vali Büyük de, “Bugün önemli bir adım atılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Halkımıza önemli bir hizmet verilecek” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından hastaneyi gezen Vali Büyük, dişçi koltuğuna oturarak yetkililerden bilgi aldı.
Başhekimliğini Nilay Fevziye Medeni’nin yaptığı hastanenin 08.00-17.00 ve 17.00-24.00 saatleri arasında 2 vardiya halinde sağlık hizmeti sunacağı bildirildi.