Bireysel hatalarla fazla pozisyon verdiklerini söyleyen Özat: Spor Toto Süper Lig’in 19’uncu haftasında Gençlerbirliği’nin Osmanlıspor ile 1-1 berabere kaldığı maçla ilgili olarak teknik direktör Ümit Özat yaptığı değerlendirmede, güzel bir maçın oynandığını belirterek, takımın omurgasında yapılan değişikliklerin ardından birkaç hafta sıkıntı yaşanacağını ifade ettiğini hatırlattı.

Özat, “Kopuk kopuk oynadık, bireysel hatalarla oldukça fazla pozisyon verdik ama bizim de 3-4 net pozisyonumuz vardı, yararlanamadık.

Yenemiyorsan yenilmeyeceksin diye bir kural var. Biz transferleri yaparken, amacımız olan Gençlerbirliği’nin uzun vadeli planlarını da düşündük Bu oyuncular, hep izleyip de aldığımız oyuncular.

Yazın diğer takımlar transferle uğraşırken bu takım sadece eksik yerlerine takviye yapacak” şeklinde konuştu.

Takımının acil olarak bir golcüye ihtiyacı olduğunu vurgulayan eden Özat, “Bir santrfor alırsak önümüzün de, yolumuzun da açık olduğuna inanıyorum.

Gerçekten mümkünse acil anlamda bir golcüye gerek duyuyoruz. Girdiğimiz o pozisyonları değerlendirebilecek bir golcüye ihtiyacımız var.

Rakibe karşı böyle kaçan pozisyonlar az, buz değil. Şimdi önümüzde kupa maçı var. Çeyrek finale çıkıp Alanya maçına hazırlanmaktan başka bir düşüncemiz yok” ifadelerini kullandı.

Özat, “Özellikle hakemin Rantie’nin düşürülmüş olduğu pozisyonda ikinci sarıyı göstermemesi kopma noktası oldu. Sonrasında da bana göre hatayı hatayla telafi etti ve onların lehine olacak bir kararı vermedi. Bu bahane değil ama biraz daha dikkatli olmalarında fayda var” dedi.