PKK TATİL YAPMIYOR,
POLİS TATİL YAPIYOR
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın avukatı Aslı Kazan 18 gün önce İstanbul Valiliği’ne yazılı başvuruda bulunarak, Avukat Turgut Kazan da İçişleri Bakanı Selami Altınok ile telefonla görüşerek güvenlik önlemlerinin ivedilikle alınmasını istediler. Hakan’a koruma tahsis edilmesini sağlayacak olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi’nden ise “Bayram var önümüzde, dilekçenize ilişkin karar verilecek” yanıtı verildi.
Kahrolası şerefsiz PKK ne Bayram ne tatil dinledi ve polislerimizi askerlerimizi şehit etti ama demek ki İstanbul polisi ölüm tehditleri alan bir gazeteci yazara koruma tahsis edilmemesini ne acı ki tatile bağlıyor.
İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürüne soralım:
Terör tatil yapar mı?
Terörist tatil yapar mı?
Bu nasıl mantık, bu nasıl görev anlayışı?
Bu nasıl vurdumduymazlık?
Kimdir 18 gün bir başvuruyu bekletip olumlu ya da olumsuz yanıt vermekten kaçınan sorumlu?
Vali mi?
Emniyet Müdürü mü?
Güneydoğu’da teröre kurban olan asker ve polislerimizi kanları daha yerde dururken İstanbul’da polisin bu savsaklaması nasıl izah edilir, nasıl eleştirilir, sorumluları nasıl cezalandırılır bilmem.
Bildiğim ve görünen şudur:
Bağımsız (!) olduğu gerekçesi ile İstanbul Emniyet Müdürlüğünden İçişleri Bakanlığına atanan zat-ı muhterem Selami Altınok hızlı yükselişinin sarhoşluğunu üzerinden atamamıştır.