Türkiye dünyada kiminle bütünleşecek? Soru bence bu. Son AK Parti iktidarıda ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajında, hem AB ülkeleri ile hem de ABD ile hem ekonomik hem askeri, hem de stratejik olarak mütteffik ülke olmamıza rağmen, Türkiye hep sırtından hançerleniyor.

Neden hep Türkiye böyle hançerlenir. İşte PKK onlardan beslenir,  darbe onlardan beslenir. Tek bir İŞİD terörü onlardan değil mi? diye de düşünüyoruz. Yani akla gelebilecek en kötü şeylerin arkasında bu müttefiklerimiz var.

 ABD ÇUVAL GEÇİRDİ YİNE DEVAM ETTİK
İşte daha hafızalarda yaşıyor. ABD askerleri Türk askerlerini tutsak alıp başlarına çuval geçirmişlerdi. Tüm Avrupa ülkeleri nerdeyse en son olarak Almanya parlamentosu sözde Ermeni soykırımını tanıdı yine devam ettik. Yani ne olursa olsun, sert demeçler veriyoruz. Ancak hep onlarla yolları ayırmıyoruz. Sadece iç siyaset uğruna tribüne oynuyoruz. Bu demeçler de Avrupa ve ABD’ye ulaşıyor. Onlarda fazla önemsemez oldular. Yani artık kanıksandı. Türklere herşeyi yapın, onlar medyada cazlarla yine bizle yola devam ederler diye. Nitekim görünen köy kılavuz istemez.

 BARIŞ HAREKATI AMBARGOSUNU UNUTMADIK
Demek ki, Türkiye dış diplomaside sınıfta kalmış. Hem ABD hem de AB ile yollarını ayıramayacağına rağmen, izlediği dış diplomasi öyle etkili bir diploması değil. İşte ne ABD ne de AB’den bir dost müttefik ülke gösterin bu yazdıklarımı geri alacağım. Peki merak etmiyormusunuz, neden Türkiye hep hoşnutsuz, neden bir dost yakın ülke bulamıyor kendisine. İşte ABD ile ilişkilerde söylenen yenilir, yutulur cinsinden değil. Fethullah Gülen için ABD gözden ha çıkarıldı, ya da çıkarılacak. ABD tınlamıyor bile. Bugün ABD ve AB’den soyutlanmş bir ülke olalım o  zaman 1974 yılında ABD ambargosunda yaşamayı öğrenmiş Türkiye o zaman söylemde değil praktikte de bu cesareti göstermeli ve kendi yağı ile kavrulmalı. Belki bu hain müttefiklerimiz o zaman imana gelirler. Yoksa böyle medyada atıp, tutmak ile bir yere varamadık, varamayız da.

 ANLAT TÜRK MİLLETİNE KES BÜTÜN İPLERİ
Türkiye’nin müttefikleri arkadan hançerliyorsa, PKK terörüne destek verip, içeride de darbe yaptırmak istiyorsa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarından itibaren hem ABD hem de AB ile ilişkileri sonlandırıp, kendi üslubu ile de bunu Türk milletine anlatmalı. İşte o zaman söylemlerinin içeriği ve onu istediği sonuca götürür. Tabii bunun ağır bir faturası olacak. Onu da milletçe çekmeye hazırlanmalıyız. Yoksa konuşur durur bir noktaya da gelemeyiz. Ya hep ya hiç için bir noktada kararlı bir Türkiye olmalıyız.