A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’ndaki 10. ve son maçında bu akşam İzlanda ile Konya’da karşılaşacak.

A Milli Futbol Takımı için en iyi üçüncülük ihtimalinin yanında play-off bileti de cepte görünüyor. İşte son maçlar öncesi muhtemel rakiplerimiz.
Deplasmanda Çek Cumhuriyet’ini 2-0’la geçen A Milli Futbol Takımı, Fransa için önemli bir avantaj elde ederken salı günü oynayacağımız İzlanda maçında alacağımız beraberlik bile yeterli olacak.
TÜRKİYE YA DA HOLLANDA
Grubumuzda İzlanda karşısında alacağımız beraberlik dahi üçüncülük için yeterli olacak. İzlanda’ya mağlup olursak, Hollanda kazandığı takdirde üçüncü olacak. Kazakistan’ın Letonya karşısında galip gelememesi veya İzlanda’yı yenemememiz halinde en iyi üçüncülük şansımız kaybedeceğiz. En iyi üçüncülük için yarışan bu iki takımdan biri en iyi üçüncü olurken diğeri play-off takımları arasında yer alacak.
İSRAİL VEYA BOSNA HERSEK
Bosna Hersek, Kıbrıs deplasmanında kazandığı takdirde üçüncü olacak. İsrail ise Belçika’yı deplasmanda yenerek Bosna Hersek’in puan kaybetmesini bekleyecek.
SLOVENYA-ESTONYA
E grubundaki son maçında Slovenya, San Marino deplasmanında kaybeder; Estonya da İsviçre’yi yenerse hesap gol averajına kalıyor.
İSVEÇ-RUSYA
G grubunda İsveç’in kazanıp, Rusya’nın kaybetmesini beklemesi gerekiyor. Hırvatistan son maçında Malta’yı yenip Norveç’in İtalya deplasmanında puan kaybetmesini bekleyecek. Grubunu üçüncü tamamlayan Danimarka da play-off oynayacak takımlar arasında yerini alıyor.