Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), 9. Kurumsal Yönetim Zirvesi’ni 14 Ocak’ta Sabancı Center’da düzenleyecek.

9. kurumsal yönetim zirvesi ana oturumu G20 sürecini ele alırken, eş zamanlı oturumlarda OECD Kurumsal Yönetim İlkeleri’nde oluşan değişiklikler ve aile şirketlerindeki kurumsallaşma çalışmaları geniş bir konuşmacı katılımıyla tartışmaya açılacak. “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ücret Araştırması” raporu da ilk kez zirvede açıklanacak.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), 9. Kurumsal Yönetim Zirvesi’ni iş dünyasının önde gelen kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla 14 Ocak 2016 tarihinde Sabancı Center’da düzenleyecek.

TKYD’den verilen bilgiye göre, zirvede TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Zorlu, BİST Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Talat Ulussever ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş’ın açılış konuşmaları ve IEDC Yönetim Bölümü Okulu PMBA Direktörü Arnold Walravens’in key notunun ardından VI. Kurumsal Yönetim Ödülleri töreni gerçekleştirilecek. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisanslanan kuruluşlarca sağlanan ‘Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notları’ ile verilen ödüller altıncı kez sahiplerini bulacak.

TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Doğrusoy, çarpıcı veriler içeren ve Türkiye’de ilk kez hazırlanan “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ücret Araştırması” raporunu katılımcılarla paylaşacak.

Zirvenin eş zamanlı oturumlarının ilkinde “Yeni OECD Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin Türk Sermaye Piyasasına Yansımaları” başlığı ele alınacak. TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Yayla’nın oturum başkanlığında SPK Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Şafak, MKK Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç Dr. Yakup Ergincan ve İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı, TSPB Başkanı ve TKYD Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Koç, konu hakkındaki görüşlerini katılımcılara sunacak. İkinci paralel oturumda ise “Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik: Yarın Kimler Ayakta Kalacak?” başlığı masaya yatırılacak. TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Selim Oktar’ın oturum başkanlığında TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, Etik ve İtibar Derneği -TEİD Başkanı Selçuk Öncer ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ görüşlerini katılımcılarla paylaşırken, aile şirketlerindeki en iyi uygulamalar ele alınacak.

-TÜRKİYE’NİN G20 TECRÜBESİ VE HEDEFLER-

Zirvenin ana oturumu “G20 Senesinde Türkiye – Tecrübeler ve G20 Sonrası Hedefler” başlığını taşıyor. Elig Ortak Avukat Bürosu Ortağı ve B20 Yolsuzlukla Mücadele Görev Gücü Üyesi Gönenç Gürkaynak’ın oturum başkanlığında, TEPAV İcra Direktörü ve T20 Türkiye Başkanı Güven Sak, Kale Grubu Başkanı-CEO ve C20 Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, KAGİDER Kurucu Üyesi ve W20 Türkiye Başkanı Gülden Türktan ve Santa Farma İlaç Sanayii YKB TİSK Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve B20 İcra Kurulu Üyesi Erol Kiresepi konuşmacılar olarak Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığı sürecini kararlar ve hedefler doğrultusunda mercek altına alacaklar.