T.C. ANKARA 27. İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/17114 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 33083 Ada No, 18 Parsel No, Bağlarbaşı Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm BİNANIN DURUMU: 2 bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşmaktadır, daire 1. bodrum katındadır, her katta 2 daire olmak üzere toplam 10 daire vardır. DAİRENİN DURUMU; giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler ısı camlı ahşap doğramadır, bağımsız ölüm, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antreden oluşmaktadır, tüm odalar ile salonun zemin laminant parke, duvarlar ve tavan sıvalı, plastik boyalıdır, tavan kartonpiyerlidir, mutfakta yer ve duvarlar seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır, mutfakta ahşap alt üst dolap, mermer tezgah mevcuttur, banyo wc de yer ve duvarlar seramik kaplı, plastik boyalıdır, banyoda duşa kabin, lavabo ve hela taşı mevcuttur, antrede yerler seramik kaplı, duvarlar ve tavan plastik boyalı, tavan kartonpiyerlidir, ısınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır, bağımsız bölümde borçlu oturmaktadır, faydalı net kullanım alanı 75 m² dir, 1 nolu kömürlük eklentisidir.
Adresi : Bağlarbaşı Mah. 984 Sok. No:3/1 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : 30/666
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/01/2017 günü 15:25 – 15:30 arası
2. Satış Günü : 07/02/2017 günü 15:25 – 15:30 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu – Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17114 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/11/2016
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de (BASIN 473368) www.bik.gov.tr