T.C.ANKARA 27. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/16965 ESAS

Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 37169 Ada No, 4 Parsel No, Ekin-İmar Mahalle/Mevkii, 6 Bağımsız Bölüm BİNANIN DURUMU;Bina 3 bodrum, zemin, 3 normal katlı üst katlar çatı aralı olup normal katlarda 3 er daire olmak üzere binada toplam 19 daire vardır. Dış cephesi mantolamalıdır, bina asansörlüdür, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri baskı süslemeli boyalıdır,DAİRENİN DURUMU; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır, salon ve odaların zemini laminant kaplı, banyo, antre, mutfak ve tuvalet zemini seramik kaplıdır, salonun, mutfağın, antrenin ve odaların duvarları baskı süslemeli boyalıdır, balkon salon bağlantılıdır, banyo, mutfak ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır, mutfakta mermerit tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde ahşap mutfak dolabı vardır, tezgah alnı seramik kaplıdır, balkon bağlantısı vardır, banyoda, duşa kabin, lavabo ve klozet vardır, wc de lavabo ve hela taşı vardır, pencereler pvc esaslıdır, dış kapısı çeliktir, kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir, faydalı net kullanım alanı 92 m² dir.
Adresi : Ekin-İmar Mah. 1623 Sok. No:14/6 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 92 m²
Arsa Payı : 34/701
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/01/2017 günü 15:30 – 15:35 arası
2. Satış Günü : 07/02/2017 günü 15:30 – 15:35 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu – Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16965 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2016
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de (Basın-473361) www.bik.gov.tr