Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı: Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na oramiral Adnan Özbal atandı.

YÜKSEK Askeri Şura’nın (YAŞ) kararlarına göre; 61 albay, amiral ve generalliğe yükseltilirken, 6 general ve amiral bir üst rütbeye yükseltildi. YAŞ kararlarınca ayrıca 168 albayın görev süresi 2 yıl uzatılırken, 8 generalin görev süresi 1 yıl uzatıldı.

İBRAHİM KALIN AÇIKLADI

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı:
Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı:

Yüksek Askeri Şura kararlarını İbrahim Kalın açıkladı: “02 Ağustos 2017 tarihinde icra edilen Yüksek Askeri Şura toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general/amiral ve albaylardan; bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş haddinden emekliye sevk edileceklerin durumları görüşülerek karara bağlanmıştır.

TERFİLER

30 Ağustos 2017 tarihinden geçerli olmak üzere; 6 general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etmiştir. 8 generalin görev süreleri bir yıl, 168 albayın görev süreleri ise 2 yıl süreyle uzatılmıştır.

Bir üst rütbeye terfi eden ve görev süreleri uzatılan general/amiral ve albayların, yeni rütbe ve görevlerinin Aziz Milletimize, Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını dileriz. Büyük bir özveri ve onurla görev sürelerini tamamlayarak aramızdan ayrılacak olan değerli silah arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, aileleri ile birlikte sağlık ve mutluluklar dileriz”

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na oramiral Adnan Özbal atandı.