CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir cumhurbaşkanı az konuşur, öz konuşur, hala bunu kavramış değil. İlla her gün konuşacak. Alsın aynayı karşısına, otursun sabahtan akşama kadar konuşsun. Böylece kendi egosunu tatmin etmiş olur. Hükümeti bıraksın, Merkez Bankası karar alıyor, bu ülkenin Başbakanı var, konuşacaksa Başbakan konuşur.

Bu ülkenin Merkez Bankasından sorumlu bakanı var, konuşursa o konuşur, sana ne. Sen icra organının başındaki kişi değilsin ki sen Cumhurbaşkanısın, Oturacaksın orada 77 milyon yurttaşı kucaklayacaksın sen” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile ilçede esnaf ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, 2009’da 24 saatte 363 kişiyi tıraş ederek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiği belirtilen berber Ercan Buyruk’un yeni açtığı salonda tıraş oldu. Kılıçdaroğlu daha sonra bir kahvehaneye giderek burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Türk askerlerinin bulunduğu araca düzenlenen saldırı ile ilgili Kılıçdaroğlu, “Bunun arkasında neler var, hangi güçler var onu takip ediyoruz” diye konuştu.
Türkiye’nin izlediği dış politikanın çöktüğünü belirten Kılıçdaroğlu, “Bu dış politika Türkiye’yi dünyada yalnızlaştırdı. Eğer bir ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Batı’da televizyonlarda, gazetelerde alay konusu oluyorsa bundan ulus olarak bizim onurumuz rencide oluyor. Dış politikanın bizi getirdiği nokta, dünyada yalnızlaşmak olarak ortaya çıktı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Türkiye dünyadan bu boyutta dışlanıyor. Gönül isterdi ki Türkiye, gerçekten de bulunduğu coğrafyanın gereği olarak, bölgesinde lider olabilsin, sözü dinlenen bir ülke olsun, siyasetçiler konuştuğu zaman AB’den, ABD’den, Ortadoğu’dan, Kafkaslar’dan herkes dinlesin, ‘Acaba ne oluyor, neler söyleniyor’ diye ama bütün bunların hepsini maalesef unuttuk.

FACEBOOK YORUMLARI