606 NOKTADA GIDA HİJYENİ DENETİMİ

176

Halk sağlığını korumak amacıyla yetkisi dahilindeki her türlü çalışmayı gerçekleştiren Çankaya Belediyesi, toplu tüketim malzemeleri satan noktalarda gıda hijyeni açısından ruhsat denetimi gerçekleştirdi.

Çankaya Belediyesi ekipleri halk sağlığı için toplu tüketim malzemeleri satan noktalarda denetimlerine devam ediyor. Ekipler 2015 yılı içerisinde 606 noktada gıda denetimi gerçekleştirdi. İnsanların evleri dışında yemek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet veren kuruluşlarda yemeklerin hijyenik koşullara uygun olup olmadığını denetleyen ekipler, ağırlıklı olarak market ve lokantalarda çalışmalarını gerçekleştirdi. Ekipler, 2015 yılı içerisinde 161 market ve 120 lokantada çalışmalar yaptı.

Personel hijyeni, genel temizlik kuralları, gıdaların sıcaklık kontrolü, güvenli su kullanımı ve zararlılarla mücadele gibi ruhsatında bulunan kurallara uygunluğunu denetleyen ekipler 97 pastane, 49 kasap, 41 fırın, 67 kafe, 32 balıkçı ve 39 kuruyemişçide de aynı denetleme işlemlerini gerçekleştirdi.

606 işyerinden 300’ünde kurallara uyulduğunu tespit eden ekipler 267 işyerine uyarı, 39 işyerine de ceza işlemi uyguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here