10 haftası geride kalan Spor Toto Lig 2. kırmızı Grup’ta deplasmanda, Etimesgut Belediyespor’u güç de olsa 2-1 mağlup etmeyi başaran Ankaragücü, zirve mücadelesini Gümüşhanespor’la birlikte amansız bir şekilde sürdürüyor.

Teknik Direktör İsmet Taşdemir, karşılaşma ile ilgili olarak, “Zor ve oldukça çekişmeli bir maç oynadık. Oyunun genelinde hakim olan bizdik. Oyuncularım zaman zaman üst düzey bir performans ortaya koydu. Ancak doğal olarak maçın son dakikalarında rakip takımın üstünlüğü kaçınılmazdı. Çünkü mağlup duruma düştükleri için tüm güçlerini ortaya koyarak baskılı bir tempo ile yüklendiler ve bu arada bir gol kazandılar. Bu anlarda yakaladığımız kontrataklarda gol pozisyonlarına girdik ama yararlanamadık.

Değerlendirebilseydik maç çok daha farklı sonlanabilirdi. Kazandığımız ve özellikle suni çim bir sahada galip geldiğimiz için mutluyuz. Ama böyle bir zeminde 2 sakat verdik. Artık bu tip sahalar zamanımıza hiç yakışmıyor. Kaldırılması uygun olur görüşündeyim” ifadelerini kullandı.

Yarın akşam oynanacak hafta içi karşılaşmasında 1461 Trabzon’u konuk ederek cezalarının bitimiyle, taraftarlarıyla buluşacağını hatırlatan Taşdemir, “Hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz, özlemimizi sonlandıracağız. Ben ve futbolcu arkadaşlarım buluşma saatini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.